bg

Nasze Kursy

Dla początkujacych, zaawansowanych i doświadczonych

bg
Kurs OWD
(Open Water Diver)

Otwiera drogę do przygody z nurkowaniem. Składa się z zajęć teoretycznych i basenowych oraz nurkowań w wodach otwartych (w Polsce lub za granicą). Poznasz wszystkie podstawowe procedury i sprzęt. Po, zakończonym egzaminem kursie, możesz wykonywać samodzielnie nurkowania do 18 metrów.

Pracujemy według standardów największych międzynarodowych federacji - IANTD, NAUI, PADI, PSAI, CMAS

seperator
seperator

(w cenie udział w kompletnym szkoleniu niezależnie od wariantu, 6 zajęć teoretycznych, 5 zajęć basenowych, 4 nurkowania w wodzie otwartej, materiały szkoleniowe, wejścia na baseny, korzystanie z wysokiej jakości kompletnego sprzętu nurkowego, nabicie butli powietrzem oraz holistyczną opiekę instruktora w czasie całego kursu)

Standardowa cena: 1800 zł

Zapisz się na kurs
bg
Kurs AOWD
(Advanced Open Water Diver)

Zaawansowany kurs nurkowania to kurs, na którym znacząco podniesiesz swoje kompetencje nurkowe. Staniesz się świadomym, przygotowanym do nurkowania w różnych warunkach, odpowiedzialnym partnerem nurkowym z uprawnieniami do głębokości 30 m.

W ramach kursu zrobisz minimum 6 nurkowań w różnych warunkach. Nauczysz się samodzielnie planować

seperator
seperator

nurkowania, nawigować z wykorzystaniem kompasu i wiele innych. Uprawnienia AOWD sprawdzają się w znakomitej większości wyjazdów nurkowych i są potwierdzeniem wysokich umiejętności nurkowych.

(cena zawiera udział w kompletnym szkoleniu, materiały szkoleniowe, wejście na basen, opiekę instruktora)

Standardowa cena: 1800 zł

Zapisz się na kurs
bg
Nitrox diver
(Nurkuj dłużej i bezpieczniej)

Na kursie nitroksowym poznasz korzyści wynikające z używania gazu podczas nurkowania, o podwyższonej ilości tlenu. Dowiesz się, jakie zasady i procedury obowiązują przy zastosowaniu mieszanin o zawartości tlenu od 22% do 40%, po to aby bezpiecznie ich używać w czasie Twoich nurkowań.

Obecnie coraz częściej bazy nurkowe na całym świecie wprowadzają nitroks do każdego nurkowania rekreacyjnego jako gaz standardowy. Dodatkowo, coraz więcej miejsc oferuje go bez żadnych dopłat, w cenie pakietów nurkowych.

seperator
seperator

Dzięki większej zawartości tlenu w mieszaninie oddechowej Twój czas pod wodą może wzrosnąć nawet dwukrotnie w stosunku do nurkowań powietrznych. Rekomendujemy wszystkim nurkom bez wyjątku.

(cena zawiera udział w kompletnym szkoleniu, 5 godzin zajęć teoretycznych, praktyczne ćwiczenia pomiaru gazów oraz dwa nurkowania z wykorzystaniem mieszanin nitroksowych, materiały szkoleniowe, opiekę instruktora)

Standardowa cena: 700 zł

Zapisz się na kurs
bg
Rescue diver
(POMÓC SOBIE I INNYM)

Do szkoleń Rescue zachęcamy wszystkich nurków, bez względu na to, jakie posiadają doświadczenie!

Naszym zdaniem każdy powinien być przeszkolony z zakresu pierwszej pomocy, aby lepiej mógł pomagać innym i sobie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Kurs trwa 4 dni, w czasie których zdobędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności podczas zajęć teoretycznych i praktycznych.

Zaczynamy od szkolenia przeprowadzonego przez Ratownika Medycznego. Jako praktyk przedstawi sposoby ratownictwa na powierzchni wody: reanimacja, użycie AED, udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej.

seperator
seperator

W kolejnym dniu poznasz zasady pierwszej pomocy tlenowej. Podczas kolejnych dwóch dni zajęć instruktor przećwiczy z Tobą akcję ratowniczą na powierzchni oraz pod wodą.

Na kursie Rescue nauczysz się również, jak poradzić sobie ze spanikowaną osobą, poznasz techniki wydobywania oraz wyjścia z poszkodowanym z wody.

(cena zawiera udział w kompletnym szkoleniu, w tym, w szkoleniu prowadzonym przez doświadczonego Ratownika Medycznego, materiały szkoleniowe, wejścia na baseny oraz opiekę instruktora)

Standardowa cena: 1500 zł

Zapisz się na kurs
bg
Dry Suit
(sucho i cieplutko)

Skafander suchy jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą nurkować przez cały rok, a także dla tych, którzy chcą wydłużyć czas nurkowania dbając o komfort cieplny. Suchy skafander ma znacznie więcej zalet, o których dowiesz się podczas dwudniowego kursu. Dzień pierwszy to zajęcia teoretyczne i basenowe. Dzień drugi to nurkowania w wodzie otwartej. Szkolenie nie jest trudne, zawiera elementy, które trzeba opanować, aby prawidłowo wykorzystać suchy skafander np. nauczysz się rozwiązywania problemów z gromadzącym się powietrzem w nogachwkach, co czasem bywa kłopotliwe,

seperator
seperator

szczególnie dla osób początkujących. Nauczysz się dodawania i wypuszczania powietrza, w różnych pozycjach oraz szereg innych technik, które poprawią twoje bezpieczeństwo pod wodą. Na kursie nauczysz się również dbałości, konserwacji i drobnych napraw skafandra.

(cena zawiera udział w kompletnym szkoleniu, materiały szkoleniowe, wejście na basen, opiekę instruktora)

Standardowa cena: 700 zł

Zapisz się na kurs
bg
Dive Master
(Mistrz profesjonalista)

Dive Master jest tytułem wyróżniającym nurka, bardzo dobrego partnera i przewodnika, z którym można bezpiecznie wejść się pod wodę, ale także specjalistę z zakresu ratownictwa i fizjopatologii nurkowania oraz znawcę sprzętu nurkowego. Dive Master to osoba o najwyższych kwalifikacjach nurkowych, profesjonalista, mogący zawodowo zajmować się nurkowaniem.

Zajęcia teoretyczne składają się z czterech sesji teoretycznych po około 3 godziny każda, oraz 10-12 nurkowań basenowych i w wodach otwartych.

Po uzyskaniu licencji, Dive Master może:

• Pracować w bazach nurkowych jako przewodnik nurkowy

seperator
seperator

• Prowadzić wycieczki podwodne dla licencjonowanych nurków.

• W wielu bazach nie musi wykonywać check-dive’ów i ma pełną swobodę w wyborze rekreacyjnych grup nurkowych

• rozpocząć zajęcia, jako Asystent Instruktora i odbyć staż, aby ubiegać się o tytuł Instruktora

(zawiera udział w kompletnym szkoleniu, materiały szkoleniowe, wejścia na baseny, opiekę dwóch instruktorów)

Standardowa cena: 2500 zł

Zapisz się na kurs
bg

Nurkowanie techniczne. Co to takiego?

To zrealizowane w sposób bezpieczny zgodnie z procedurami i przy pomocy środków technicznych nurkowanie wykraczające poza standardy rekreacyjne.

Nurek techniczny nurkuje używając mieszanin nitroksowych i trimiksowych, wielu podczas jednego nurkowania. Nurkuje głęboko i dekompresyjne. Ogląda wraki, jaskinie, kopalnie. Nie musi mieć dostępu do powierzchni w każdej chwili nurkowania, bo wszystkie problemy rozwiązuje pod wodą.

Sprawdź nasz sprzęt i gazy
seperator
seperator

Toddy Style

Toddy-Style® to nie tylko sprzęt, to holistyczne podejście do nurkowania w konfiguracji sidemount.

Toddy-Style® stanowi kompletny, spójny system sprzętowy zharmonizowany z pełnym wachlarzem procedur, opracowany w wyniku wielu lat doświadczeń nurkowych przeprowadzonych w różnych sytuacjach i środowiskach.

Jesteśmy Centrum testowym Santi, gdzie można przetestować i kupić suche skafandry, ocieplacze, systemy grzewcze, etc największgo na świecie producenta suchych skafandrów firmy Santi. mamy w swojej ofercie produkty: Waterproof, Dir Zone, DTD, Apeks, Suunto, Dive System, Aqualung, Tecline i wiele innych.

Sprawdź nasz sprzęt i gazy
bg